Znajdź na Facebooku
Oferta saszetek
Oferta sprzedaży książek
Naprawa fotoaparatów
Kupię ksiązki
60 drzew na 60-lecie
BikeOrient
Licznik odwiedzin:
Online:14 września 2016

Wielki sukces skansenu w Sierpcu!
Pierwsze miejsce w głosowaniu
na najciekawszy skansen w Polsce !


Rodzima tradycja to nie tylko staropolskie obyczaje, przedmioty codziennego użytku, wyborne jedzenie czy skoczna muzyka. To także budownictwo ludowe, które możemy podziwiać w skansenach. Skansenów, A innymi słowy parków etnograficznych w Polsce jest wiele, a z roku na rok ich liczba wzrasta. W związku z tym, już sama nominacja do rankingu najciekawszych skansenów w Polsce, była nie lada wyróżnieniem. Do głosowania na „Najciekawszy skansen w Polsce” wytypowano 31 skansenów. 31.08.2016 r. portal kulturaonline.pl ogłosił oficjalne rozpoczęcie głosowania, które trwało do 11.09.2016 r. Wytypowanie najciekawszych skansenów należało do internautów. Każdy głosujący mógł oddać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail na swojego faworyta. Wszystkie nominowane skanseny zostały dokładnie opisane i zobrazowane za pomocą fotografii. Zachęcające do głosowania informacje o plebiscycie wielokrotnie pojawiały się na branżowych stronach internetowych, portalach społecznościowych, a nawet audycjach radiowych. Ostatecznie, decyzją internautów pierwsze miejsce w rankingu na „Najciekawszy skansen w Polsce” zajął skansen w Sierpcu, za nim uplasował się Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie, ostanie miejsce na podium zdobył skansen - Muzeum Wsi Kieleckiej.

Choć wybór jednego spośród 31 skansenów z całej Polski nie należał do zadań najłatwiejszych, to znaczna przewaga pozwala stwierdzić, iż wygrana nie była dziełem przypadku. Skansen w Sierpcu zdobył aż 3605 głosów, Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie 3211 głosów, a skansen - Muzeum Wsi Kieleckiej 2169 głosów. Dla trzech zwycięskich instytucji przeznaczono nagrody w formie bannerowej kampanii promocyjnej na portalu kulturaonline.pl. Dodatkowo, nagrody rozlosowano także wśród osób głosujących; były to zestawy słodyczy ufundowane przez Partnera cyklu – producenta słodyczy, który przygotował dla internautów 20 słodkich zestawów.

Skansen w Sierpcu to z pewnością jeden z największych i najciekawszych muzeów na wolnym powietrzu. Świadczy o tym olbrzymie zainteresowanie turystów. Od stycznia do sierpnia 2016 roku gościło tu ponad 87 tysięcy osób. Oddane głosy świadczą o tym, że Muzeum posiada bogatą ofertę na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i każdego dnia jest otwarte na potrzeby zwiedzających. Piękno tego obiektu doceniają także znakomici reżyserzy, którzy wybierają sierpecki skansen do realizacji znanych i docenianych produkcji filmowych.

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu serdecznie dziękuje za oddane głosy. Dyrekcja i pracownicy traktują wygraną jako duże wyróżnienie, ale także mobilizację do dalszej pracy na drodze do poszerzania oferty oraz poprawy jakości usług skansenu.
Zapraszamy!

Agnieszka Jezierska – Chalicka
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Kliknij miniaturkę i otwórz zdjęcie

Pierwsze miejsce w głosowaniu na najciekawszy skansen w Polsce Pierwsze miejsce w głosowaniu na najciekawszy skansen w Polsce Pierwsze miejsce w głosowaniu na najciekawszy skansen w Polsce
Pierwsze miejsce w głosowaniu na najciekawszy skansen w Polsce