Znajdź na Facebooku
Oferta saszetek
Oferta sprzedaży książek
Naprawa fotoaparatów
Kupię ksiązki
60 drzew na 60-lecie
BikeOrient
Licznik odwiedzin:
Online:22 sierpnia 2016

Ułatwiamy dostęp do kultury
czyli Mazowieckie Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych
w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu


Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu to placówka dostępna dla szerokiego grona odbiorców. Jest miejscem wzbudzającym zainteresowanie wielu osób; będących reprezentantami różnych grup społecznych i wiekowych. Dostrzegając potrzeby osób niepełnosprawnych i starając się im sprostać muzeum dba także – w miarę swych możliwości - o dostępność oferty oraz prezentowanej ekspozycji dla osób z dysfunkcjami.

W ostatnią sobotę sierpnia na terenie skansenu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Mazowieckie Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych. To propozycja dla wszystkich osób z dysfunkcjami, które chciałyby zwiedzić muzealną ekspozycję, wysłuchać koncertu muzyki ludowej oraz skorzystać z licznych, przygotowanych specjalnie na tę okoliczność atrakcji. A to wszystko za symboliczną opłatą – specjalnie dla osób niepełnosprawnych, jak i ich opiekunów wprowadzone zostały bilety wstępu w promocyjnej cenie 2 zł.

27 sierpnia w godz. 10.00 – 18.00 muzeum proponuje zwiedzanie wystawy Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych prezentowanej w 10 zagrodach chłopskich z przełomu XIX i XX w. oraz ekspozycji stałych prezentowanych w dworze ziemiańskim, galerii rzeźby i powozowni. Na terenie ekspozycji odbywać się będą liczne warsztaty rzemiosła i rękodzieła ludowego. Każdy będzie mógł ujrzeć przy pracy szewca, plecionkarza i kowala. W ramach warsztatów papieroplastyki uczestnicy własnoręcznie wykonają bibułkowe kwiaty, a podczas pokazów powroźnictwa z bliska przyjrzą się wykonywaniu lin i powrozów. Odbędzie się także konkurs wiedzy ekologicznej pod patronatem Starosty Sierpeckiego, a wolontariusze ze Stowarzyszenia SZANSA NA ŻYCIE z Sierpca przygotowali liczne konkursy z nagrodami. Ponadto każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach garncarstwa i przekonać się, w jaki sposób powstają gliniane naczynia.

Podczas Mazowieckich Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych nie zabraknie też ludowych akcentów muzycznych. Przy karczmie skoczne melodie przygrywać będzie wiejska kapela, a na scenie amfiteatru zagości Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. Specjalnie z okazji Mazowieckich Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych członkowie zespołu przygotowali warsztaty muzyczne, do udziału w których zaproszeni zostaną wszyscy uczestnicy imprezy. Muzyczną część artystyczną zaprezentuje Zespół MANABA z Publicznego Gimnazjum w Mochowie.

Dodatkową atrakcją będą przejażdżki wozem konnym po terenie ekspozycji. Mazowieckie Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych to doskonała okazja ku temu, by otworzyć się na potrzeby osób niepełnosprawnych. Bo w rzeczywistości wszyscy mamy podobne marzenia i dążenia.

Aby usprawnić wejście na teren skansenu, grupy zorganizowane prosimy o wcześniejsze dokonywanie rezerwacji przyjazdu drogą mailową: rezerwacje@mwmskansen.pl lub telefoniczną: nr tel.24 275 28 83 wew. 36 lub 37.

Program imprezy:

• Godz.: 11.00 – ogłoszenie konkursu ekologicznego pod patronatem Starosty Sierpeckiego
• Godz.: 11.10 – występ artystyczny Zespołu MANABA z Publicznego Gimnazjum w Mochowie
• Godz.: 11.30 – koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej(godz.: 12.30)
• Godz.: 12.30 – 15.00 – konkursy prowadzone przez Stowarzyszenie SZANSA NA ZYCIE z Sierpca
• Godz.: 12.30 – 15.00 - warsztaty plastyczne z udziałem uczestników imprezy: papieroplastyki i garncarstwa

Teren ekspozycji
• Godz.: 10.00 – 18.00 – wystawa ROK POLSKI W TRADYCYJNYCH ZAJECIACH CODZIENNYCH prezentowana w zagrodach chłopskich z końca XIX i początku XX w.
• Godz.: 10.00 – 18.00 – koncerty wiejskiej kapeli przy karczmie
• Godz.: 10.00 – 18.00 – prezentacje wiejskiego rzemiosła i rękodzieła: tkactwa, plecionkarstwa, kowalstwa, szewstwa, itp.


Zapraszamy!

Agnieszka Jezierska – Chalicka
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Kliknij miniaturkę i otwórz zdjęcie

Ułatwiamy dostęp do kultury czyli Mazowieckie Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Ułatwiamy dostęp do kultury czyli Mazowieckie Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Ułatwiamy dostęp do kultury czyli Mazowieckie Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
Ułatwiamy dostęp do kultury czyli Mazowieckie Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu