Znajdź na Facebooku
Oferta saszetek
Oferta sprzedaży książek
Naprawa fotoaparatów
Kupię ksiązki
60 drzew na 60-lecie
BikeOrient
Licznik odwiedzin:
Online:W muzeum nigdy nie ma czasu na nudę
czyli ferie w skansenie i ratuszu

Już niebawem rozpoczną się ferie zimowe. Dni wolne od nauki i obowiązków szkolnych z pewnością cieszą dzieci i młodzież. Dla tych, którzy nie mają pomysłu, jak można spędzić ten czas, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu przygotowało kilka ciekawych propozycji. W dniach 20 stycznia – 1 lutego w skansenie i ratuszu realizowane będą interesujące programy, łączące kreatywną zabawę z nabywaniem nowych umiejętności. Zajęcia są skierowane zarówno do osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. To propozycja spędzenia wolnego od nauki czasu w muzeum – w miejscu, które daje niedostępną nigdzie indziej możliwość bezpośredniego obcowania ze sztuką ludową oraz stwarza wyjątkowe warunki do nieszablonowego zdobywania wiedzy.

Program „Ferii w ratuszu” obejmuje sześć półtoragodzinnych spotkań o charakterze warsztatowym, które będą realizowane w okresie ferii zimowych od wtorku do niedzieli. W ramach zajęć warsztatowych każdego dnia tygodnia realizowana będzie inna propozycja: malowanie na szkle, wykonywanie zabawek choinkowych z bibuły, łamigłówki, zabawy z kalendarzem, a nawet pouczające warsztaty tkackie. Dopełnieniem warsztatów będzie projekcja prezentacji multimedialnej o tematyce bożonarodzeniowej i zwiedzanie wystawy „Sierpc i ziemia sierpecka na przestrzeni wieków”. Ekspozycja jest pouczającą podróżą w czasie aż do początków istnienia naszego miasta. Wcześniej zgłoszonym grupom zorganizowanym ratusz proponuje zwiedzanie wystawy połączone z komentarzem historycznym. Spotkania poprowadzi Tomasz Krukowski - Dyrektor Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc.

Tymczasem skansen proponuje program „Ferie w skansenie czyli My się zimy nie boimy”, w ramach którego od wtorku do piątku w godz. 10.00 – 14.00 realizowane będą zajęcia interdyscyplinarne. Malowanie obrazków na szkle, głośne czytanie bajek i opowiadań, zajęcia plastyczne, dawne gry i zabawy – atrakcji nie zabraknie, a każda wywoła mnóstwo radości! To jeszcze nie koniec propozycji, bowiem uczestnicy programu będą zwiedzać teren ekspozycji, obejrzą prezentację multimedialną, a nawet wezmą udział w kuligu lub przejażdżce wozem.

Każdego dnia tygodnia realizowany jest inny pakiet. A każdy pakiet to nowa propozycja na spędzenie wolnego czasu. Szczegółowy program na ferie w skansenie i ratuszu znajdą Państwo na stronie www.mwmskansen.pl. Zajęcia realizowane będą dla minimum 5 osób.

Zgłoszenia udziału w feriach w ratuszu prosimy kierować pod nr tel. 24 275 28 26, lub adres mailowy ratusz@mwmskansen.pl, natomiast w feriach w skansenie pod nr. 24 275 28 83, wew. 36, lub adres rezerwacje@mwmskansen.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach!


Agnieszka Jezierska – Chalicka
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Kulig w skansenie
Kliknij miniaturkę i otwórz galerię