Znajdź na Facebooku
Oferta saszetek
Oferta sprzedaży książek
Naprawa fotoaparatów
Kupię ksiązki
60 drzew na 60-lecie
BikeOrient
Licznik odwiedzin:
Online:„Zima w skansenie”
– ten program atrakcji ma wiele!

Choć w kalendarzu jeszcze jesień, nie ulega wątpliwości, że zbliżającą się zimę odczuwamy coraz silniej. Zapewne już niebawem goście odwiedzający skansen ujrzą pokryte warstwą śniegu słomiane dachy, zwisające z nich błyszczące sople i całe zagrody usłane śniegiem.
Atmosfera sierpeckiego skansenu zimą jest niezwykła. To właśnie tutaj można dostrzec piękno najchłodniejszej pory roku z wszelkimi jej atrybutami. Nienaruszone zaspy śnieżne usypane tak, jak ukształtował je wiatr, czysty śnieg i pokryte urokliwą warstwą białego puchu drzewa… Właśnie taki obrazek wyłania się zimową porą ze skansenu.

A do odkrywania uroków zimy muzeum zaprasza poprzez udział w specjalnie przygotowanym programie - „Zima w skansenie”. To propozycja, która składa się z czterech wariantów, a każdy z nich dostarcza licznych atrakcji.
Jedną z nich jest zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Boże Narodzenie na Mazowszu”, prezentowanej w zabytkowych obiektach na terenie skansenu. Ekspozycja przybliży dawne zwyczaje związane z adwentem oraz świętowaniem Narodzenia Pańskiego na wsi, wprowadzając w świąteczny nastrój. Zwiedzający przeniosą się kilkadziesiąt lat wstecz by ujrzeć przygotowywania się do świąt i celebrowanie ich przez naszych przodków.
Tematykę świąteczną podejmuje także prezentacja multimedialna, która szczegółowo przestawia bogatą obrzędowość Świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty plastyczne będą doskonałą okazją do spróbowania sił przy własnoręcznym tworzeniu tradycyjnej ozdoby choinkowej lub karty okolicznościowej.
Wiele emocji z pewnością wzbudzi kulig lub przejażdżka wozem, a przy ognisku uczestnicy programu upieką przywiezione kiełbaski. Każdy z pakietów programu edukacyjnego „Zima w skansenie” zawiera kilka spośród wymienionych atrakcji, zatem uczestnicy mogą skorzystać z oferty spełniającej ich potrzeby i podążającej w kierunku ich zainteresowań.

Muzealny program „Zima w skansenie” to nie tylko okazja do wnikliwego poznania muzealnej ekspozycji. To także czas na integrację, swobodny kontakt z kulturą ludową oraz interesujące warsztaty plastyczne. Dodatkowym atutem programu jest jego atrakcyjna cena, która poza pierwszym wariantem, zawiera także bilet wstępu do skansenu.
Zachęcamy do skorzystania z zimowej oferty edukacyjnej wszystkie dzieci, młodzież szkolną wraz z wychowawcami oraz grupy zorganizowane. Szczegóły programów znajdują się na stronie www.mwmskansen.pl.


Agnieszka Jezierska – Chalicka
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu


Kliknij miniaturkę i otwórz galerię