Znajdź na Facebooku
Oferta saszetek
Oferta sprzedaży książek
Naprawa fotoaparatów
Kupię ksiązki
60 drzew na 60-lecie
BikeOrient
Licznik odwiedzin:
Online:Piękno skansenu w obiektywie
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
zaprasza do udziału w konkursie

Czy świat jest piękny? Oczywiście, że tak! Jednak dla każdego z nas pod słowem piękno kryje się coś innego, coś bardzo osobistego. Urokliwe widoki, majestat przyrody, warte zapamiętania chwile można zatrzymać w kadrze aparatu fotograficznego. Bo w artystycznym bezruchu piękno żyje wiecznie.


Aby zatrzymać na dłużej piękno poszczególnych pór roku, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie fotograficznym pt. “Cztery pory roku w skansenie”. Wystarczy chwycić w dłoń aparat fotograficzny, wybrać się na skansen, rozejrzeć wokół i uwiecznić na fotografiach to, co waszym zdaniem najpiękniejsze. Czekamy na zdjęcia, które w piękny, ciekawy lub intrygujący sposób prezentują przyrodę skansenu. Liczymy na fotografie nietuzinkowe; takie, obok których nie można przejść obojętnie, które skłaniają do chwili refleksji. Konkurs stanowi doskonałą okazję do odkrywania uroków sierpeckiego skansenu, wraz z całym bogactwem tutejszej fauny i flory. Ma na celu rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności obserwowania przyrody oraz jej dokumentowania.

Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie 5 autorskich zdjęć przedstawiających plenery sierpeckiego skansenu lub elementy ekspozycji przyrodniczej (roślinność, zwierzęta). Zdjęcia mogą być wykonane aparatem cyfrowym lub analogowym. Każda fotografia powinna zostać opatrzona krótkim opisem (tytuł pracy, kategorię, imię i nazwisko, wiek, dane teleadresowe, datę oraz miejsce wykonania). Zdjęcia wraz z dostępną na stronie internetowej Muzeum wypełnioną Kartą Zgłoszenia należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: promocja@mwmskansen.pl, lub listownie na adres Muzeum z dopiskiem Konkurs „Cztery pory roku w skansenie”. Prace oceniane będą przez Komicję Konkursową w dwóch kategoriach tematycznych: plenery sierpeckiego skansenu oraz przyroda w sierpeckim skansenie, a także w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-III i klasy IV- VI.

Na Laureatów czekają atrakcyjne nagrody oraz dyplomy pamiątkowe. W każdej z kategorii zostanie przyznana jedna nagroda główna, trzy nagrody specjalne oraz jedno wyróżnienie. Przewidziana jest również nagroda dla opiekuna bądź szkoły, z której zostanie zgłoszonych największa liczba prac. Konkurs jest finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Zasięg obejmuje region Mazowsza, co zawęża krąg uczestników, a tym, samym zwiększa szanse na wygraną. Termin nadsyłania prac upływa 15 listopada 2014 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu dostępnym na stronie www.mwmskansen.pl.


Agnieszka Jezierska – Chalicka
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Galeria
Kliknij miniaturkę i otwórz galerię