Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash
Jeszcze tylko jedno wydanie „Poznaj swój kraj”, (które swoją drogą „już się robi”) i powitamy i my rok 2020 na winiecie naszego periodyku. Wspominam o tym od razu na początku, bo chcę zapowiedzieć pewne, niestety niekorzystne zmiany łączące się z podwyżkami wokół nas. Chociaż dalej nie zmieniamy cen ani Miesięcznika, ani jego prenumeraty, to jednak ten stan nie będzie trwał wiecznie.
Za miesiąc trzeba już podjąć pewne decyzje, nie chcemy działać z zaskoczenia informujemy więc o nich z dużym, jak się nam wydaje wyprzedzeniem.
Pierwszą zmianą będzie zamknięcie, wraz z wydaniem numeru 01-03/20, przyjmowania wpłat na prenumeraty roku 2020. Dotąd bieżący rok można było zaprenumerować także w ciągu jego trwania, teraz już nie będzie to możliwe. Powodem tego ruchu jest konieczność wyrównania obciążeń dla tych, którzy płacą z wielomiesięcznym wyprzedzeniem z tymi, którzy chcą się do nas przyłączyć tak „za, albo nawet pięć po dwunastej”.
Drugą zmianą będzie podwyżka ceny dla magazynów wydawanych z rokiem 2021 na winiecie. Jej skala nie jest jeszcze znana, ale bieżącej ceny nie da się już utrzymać. Wiązać się to będzie także z podwyżką ceny prenumeraty.
Trzecią zmianą może być... zwiększenie ilości stron Miesięcznika. To na razie pobożne życzenia, ale kto wie? Być może wówczas wydalibyśmy tylko sześć zeszytów w ciągu roku, a może udałoby się więcej? Jest jeszcze dużo niewiadomych, zobaczymy. Ale ciekawi jesteśmy Waszej opinii na ten temat.
Prosimy o maile i telefony.

Tymczasem zapraszamy do lektury. W tym wydaniu potężna dawka Warmii i Mazur, tak się złożyło, że opisujemy aż dwie wycieczki z tamtych okolic. Kończymy już wędrówkę Głównym Szlakiem Sudeckim, w tym numerze ostatni etap – po Górach Opawskich, z wejściem na Biskupią Kopę, i zakończeniem wakacyjnej wyprawy w Prudniku.
Kiedyś tam, w minionej epoce bardzo popularne były obozy wędrowne z plecakiem. Przejście GSS bardzo mi przypomina tamte wyprawy. A jak jest dziś? Czy też chodzicie na wielodniowe wyprawy z plecakiem? Czy raczej każdy się już ogranicza do krótkich, jednodniowych wypadów z zaprzyjaźnionych bacówek czy też schronisk?
Pytam także z tego powodu, że mamy do zaoferowania pojemne saszetki biodrowe, takie akurat na jednodniowe wypady w góry. Czy nie warto zastąpić nimi ciężkie, wpinające się w ramiona i do tego grzejące plecy plecaki? Cena jest chyba przystępna (zwłaszcza dla Prenumeratorów), jakość wykonania i materiał bardzo dobre. Polecamy!
A dokąd chodzić z takimi saszetkami? Na przykład w Pieniny; przybyły nam tam (Szczawnica) aż dwie bazy – pensjonat i schronisko, gdzie Prenumeratorzy za noclegi płacą zdecydowanie mniej, bo mają aż 30% zniżki.
Także wśród współpracujących z nami obiektów turystycznych pojawił się ktoś nowy – to wspomniany wcześniej (z innej okazji) zamek Grodziec. Zapraszamy do zwiedzania, jest niezwykły, i niezwykle położony.

Do zobaczenia na szlakach!
Paweł Cukrowski

„Poznaj swój kraj” objął patronatem Rajd dwoma fiatami 126p dookoła Polski.

Start: 1. maja z ulicy Wiktorskiej 91B w Warszawie. Zapraszamy wszystkich fanów „Poznaj swój kraj”, „Małych Fiatów”, i nie tylko, także zainteresowanych samemu podobnym wyjazdem - do wspólnego zdjęcia. Pamiętajcie - wyjazd o ósmej rano, przyjdźcie kwadrans wcześniej!