Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash
Chociaż wakacje przed nami, to oddajemy Wam dopiero dziesiąty, ubiegłego rocznika numer „Poznaj swój kraj”. Gdy weźmiecie go do rąk, numer 11/18 będzie już zaawansowany w składaniu, i zostanie nam jeszcze tylko numer „grudniowy” z rocznika 2018. Potem „pójdzie” już szybko. Cztery zeszyty rocznika 2019 złożymy do końca roku, ewentualnie „wjeżdżając” delikatnie w styczeń. Co dalej?

Tego jeszcze nie wiemy. Zwykle bowiem na początku wakacji ogłaszaliśmy warunki prenumeraty na rok następny, teraz jednak opóźnienie jest nazbyt duże by to uczynić, a w dodatku nie wiemy co będzie z jednym z dużych kolporterów, którego losy wobec nie kończących się postępowań sądowych wciąż nie są różowe. Myślę, że mądrzejsi będziemy po wakacjach i odpowiedzi na pytanie „co dalej” udzielimy we wrześniu. Prawdopodobnie będzie to sześć numerów „zwykłych” i dwa numery potrójne.

A ten numer „Poznaj swój kraj” poświęcony jest konkursom. Piszemy o Finale Konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”, rozstrzygnięciach wielickiego konkursu dla niepełnosprawnych dzieci, dla których wielką nagrodą było zwiedzanie tamtejszej zabytkowej kopalni soli, czyli wizyta w Muzeum Żup Krakowskich, zapowiadamy Konkurs Fotograficzny sióstr Nazaretanek dla uczniów (str.7) i rozstrzygamy nasze konkursy - „Długofalowy” i ten „Dla Uczniów”.
I tak, żeby zamknąć temat, poprosiliśmy p. prof. J. Bralczyka, by nam napisał parę słów właśnie na temat „Konkursu”. Czy wiecie, skąd pochodzi to słowo? I jak ewoluowało? Jeśli nie – zapraszam na stronę 77, do felietonu p. Profesora. A jeśli wiecie... to też!

Chociaż nie... Mamy jeszcze jeden „konkurs”. Otóż dysponujemy dwiema bezpłatnymi „wejściówkami” na Marsz Śledzia, który w tym roku odbędzie się 18. sierpnia. I chcemy przekazać te zaproszenia osobom, które zechcą przejść Zatokę, trzymając w ręku naszą flagę (ok. pół kilograma), podobnie, jak ja „przeszedłem Bałtyk” kilka lat temu. Wobec faktu, że może zgłosić się więcej osób (a mamy tylko dwie wejściówki), i nie chcemy robić wyścigów, zgłosimy Organizatorom tych chętnych, którzy będą mogli zaoferować nam coś więcej.
Takimi osobami są m.in. nasi Ambasadorzy, z których część regularnie przysyła nam fotki, które umieszczamy głównie na naszym FB. Ale mogą to być także inne osoby, oferujące nam najlepiej jakąś formę reklamy. Jaką? To już zależy tylko od Was. Warunek: pełna zgoda na publikację zaakceptowanych zdjęć (podlegających takiej zgodzie) w Miesięczniku, na naszym FB i www. Na zainteresowanych czekamy do końca lipca br.
A teraz już spokojnie mogę zaprosić wszystkich do przepięknego drewnianego kościółka w Binarowej, do pełnego zabytków i ciekawostek Szydłowca, na kolejny odcinek Głównego Szlaku Sudeckiego, i „morderczy” rajd rowerowy z Działdowa do Ostródy, na niedoceniane Pulwy, nad cudowną rzeczkę Sopot na Roztoczu i dla ochłody – do unikatowych, chełmskich „lochów kredowych”.

Do zobaczenia na szlakach
Paweł Cukrowski

Komunikat

Od czerwca bieżącego roku w ramach Obiektów Rekomendowanych współpracuje z nami pensjonat Stara Plebania z Konradowa obok Lądka-Zdroju. Mają tam świetne warunki i naprawdę atrakcyjne ceny.