Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


Odziś w Wasze ręce kolejny, połowę grubszy, niż zazwyczaj numer „Poznaj swój kraj”, w którym kontynuując nowy dział: „Góry i wzniesienia”, rozpoczęliśmy nowy: „Trasa dla Ciebie”, opisem alternatywnej do „siódemki” drogi z Warszawy do Gdańska. Ciekawi jesteśmy Waszych opinii zarówno o tym konkretnym artykule, jak i o nowym cyklu.

A co poza tym? Swoje tajemnice odkryje przed nami niezwykłe osiedle górnicze, „miasto w mieście”, czyli Nikiszowiec w Katowicach, rezerwat Wąwóz Homole w Pieninach, czy też Jaskinia Szachownica na Jurze Częstochowsko-Wieluńskiej. Poznamy kolejny toruński Fort i ślady po tamtejszym Kirkucie. Przypomnimy sobie letnie rajzy spływając Pontonem po Krutyni, a rowerem włócząc się w Dolinie Bobru na Pogórzu Kaczawskim. Są też inne tematy, jak Zamek Sobień, Mazury, Gala parowozów, czy „Ogórek” – kultowy autobus lat siedemdziesiątych... i wiele, wiele innych artykułów, w sam raz, na długie, jesienne już wieczory.

Dziękujemy wszystkim Czytelnikom, którzy zechcieli nadesłać nam swoje teksty i zdjęcia do publikacji. Łamy naszego Miesięcznika są otwarte, być może w przeciwieństwie do innych magazynów, również dla naszych Czytelników. Informujemy jednakże, że zastrzegamy sobie prawo do czynienia skrótów i uzupełnień, ale także do „uszlachetnienia” tekstu. Nie zawsze bowiem Wasze opisy, naszym zdaniem, nadają się do bezpośredniej publikacji. Mam nadzieję, że rozumiecie problem i naszą troskę o utrzymanie poziomu periodyku. Gdy więc materiał do publikacji nadchodzi w ostatniej chwili i nie ma już czasu na konsultacje z autorem (do którego i tak często kontakt jest utrudniony) korzystamy z prawa, które przysługuje każdej redakcji do czynienia skrótów i zmian.
Podobna sprawa dotyczy zdjęć. Mamy poważny zbiór fotografii krajoznawczej i często bywa tak, że nasze zdjęcia są po prostu lepsze, od tych robionych niekiedy nawet telefonem komórkowym. A czasem bywa tak, że nadesłane zdjęcia są nie na temat...
W takiej sytuacji, pod „groźbą”, że materiał w ogóle się nie ukaże, jesteśmy zmuszeni dokonać zmian.


Przepraszamy p. Małgorzatę Pamułę, osobę podpisaną pod artykułem „W Krainie Świętego Krzyża”, która poczuła się urażona zmianami w tekście i zastąpieniem niektórych jej fotografii zdjęciami z naszego archiwum.

Do zobaczenia na Szlakach!

Paweł Cukrowski