Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash
Lato przed nami. Zanim rozjedziemy się na cztery świata strony, zapoznajmy się z naszymi propozycjami na ten sezon. Mamy jak zwykle kilka pomysłów dla Was.
Może na Mazury? Dziś opisujemy trasę samochodową z Warszawy do Mrągowa. Zamiarem naszym było opisać drogę do stolicy Mazur, ale które miasto jest ich stolicą? Giżycko? Ełk? Mikołajki? Mrągowo? No bo przecież nie Olsztyn, a takie odpowiedzi słyszałem w prywatnych rozmowach... A jak Wy uważacie? Zapytamy o to po wakacjach. Na pewno będąc na Mazurach zajrzeć do dawnej kwatery Hitlera w Gierłoży. Może po zmianie zarządcy coś tam się wreszcie ruszy, bo jak na razie to stan „Wolfschanze” odstrasza. A przecież można z tego zrobić atrakcję turystyczną na miarę europejską. Taką, jaką jest np. Ciechocinek. Właśnie teraz, gdy czytacie te słowa zakwitają tam przepiękne dywany kwiatowe, a tysiące kuracjuszy spaceruje po Parku Zdrojowym i między tężniami. Tych, którzy wolą góry – zapraszamy w Beskidy do wyszukiwania i odkrywania nowych jaskiń. Jedną z nich, odkrytą (ponownie) nie tak dawno temu prezentujemy w tym wydaniu naszego Miesięcznika. Jak można z sercem i rozumem zagospodarowywać dawne budowle – pokazuje zamek, który tak naprawdę jest pałacem – Zamek Moszna. Jest piękny o każdej porze roku.

Marsz Śledzia

Zapraszamy do Marszu Śledzia, który w tym roku odbędzie się w sobotę 19 sierpnia. Nasza Redakcja patronuje i w tym roku temu wydarzeniu i podobnie jak to było wcześniej mamy dwie bezpłatne wejściówki na te wyjątkowa imprezę. Komu je przydzielimy? Jeszcze nie wiemy. Poinformujemy o tym za miesiąc.

Nasze Naj

Szukamy NAJ – czyli najciekawszych, najwyższych, najstarszych, najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce. Czekamy na Państwa zgłoszenia, najlepiej mailem na adres biuro@poznaj-swoj-kraj.pl.

Wśród zgłaszających wylosujemy dziesięć podwójnych wejściówek do Obiektów z naszej listy Poznaj Taniej. Razem z propozycją (może ich być kilka) prosimy o wybór nagrody według schematu: 1-2-3, czyli w pierwszej kolejności od Partnera nr 1, jeśli nie będzie- to 2 itd.

A jeśli chcecie Państwo aby opublikować Wasze imię, nazwisko i miejscowość – prosimy o zgodę na to razem ze zgłoszeniem swych propozycji.

Pieszo

Pamiętacie człowieka z deską? Patronowaliśmy mu w przejściu z Katowic do Warszawy z deską do prasowania. A marsz z okolic Cedyni do Horodła? Teraz patronujemy kolejnemu takiemu „szaleńcowi”, który chce przejść Polskę po linii prostej (lub prawie prostej) z Bieszczad, ze wzgórza Wierszek, do granicy z Niemcami w Świnoujściu.
Łukasz Mizeracki weźmie ze sobą namiot, karimatę, prostą kuchenkę i dużo optymizmu.
A cel wędrówki? To propagacja wiedzy o hospicjach, a szczególnie o warszawskim hospicjum św. Krzysztofa.
Spośród tych, którzy spotkają go na swojej drodze i zrobią sobie z nim zdjęcie, wraz z naszym logo (będzie miał przy sobie), rozlosujemy dziesięć podwójnych wejściówek z naszej listy „Poznaj Taniej”.
Start około 25 maja z południowo-wschodniego zakątka Polski. Większe miasta po drodze to m. in. Jędrzejów, Włoszczowa i Sieradz.

Więcej informacji na: https://web.facebook.com/PolskaProsto/, ale i na naszym profilu na FB.

Do zobaczenia na szlakach!


Paweł Cukrowski