Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash
Po wydaniu najgrubszego w swej historii zeszytu „Poznaj swój kraj” kolej na numery standardowe. Jeszcze tylko numer 7-9 będzie w tej samej objętości i cenie, co poprzednie wydanie, ale kolejne, do końca roku będą znów cieńsze.

Otrzymaliśmy już prawie pięćdziesiąt odpowiedzi na ankiety. Nie zdążyliśmy ich jeszcze przeanalizować, niemniej już widać, że odpowiedzi na niektóre punkty są bardzo podobne. Niemal wszyscy Czytelnicy chcą powiększenia objętości naszego periodyku – nawet do 96 stron. Miło to słyszeć, i chociaż na razie jest to niemożliwe, to cieszymy się, że „słuszny jest nasz kierunek”. Postanowiliśmy więc, że od 2017 roku nasz Miesięcznik będzie miał 80 stron. Aby ostatecznie wyjść z opóźnień, wydamy w 2017 roku jedynie 10 zeszytów. Jeden z nich będzie łączony. Cena każdego numeru będzie wynosiła 9,90 zł, a prenumerata redakcyjna 90 zł. Tym z Państwa, którzy zdecydują się na wpłaty do końca wakacji wyślemy podwójną wejściówkę lub voucher z listy Poznaj Taniej. Warto się pospieszyć, na urlop gratisowa wejściówka jak znalazł...

Tymczasem przypomnijmy sobie jak to z tym chrztem Polski było, jak żyli wówczas nasi praprapraprzodkowie? Na Ostrowie Lednickim odbył się w końcu maja Wielki Zlot Słowian – piszemy o nim na następnej kartce.
Czy Ciechocinek to tylko tężnie i Park Zdrojowy? Okazuje się, że jest tam nieco obca u nas, ale jakże piękna cerkiew, z ciekawą historią, jako chyba jedyna zachowana na tamtych terenach.
Wakacje! - A więc zapraszamy nad morze, do legendarnych Dębek, które może jako jedne z ostatnich, ale też komercjalizują się na naszych oczach. Czy ktoś jeszcze pamięta je z lat siedemdziesiątych?

Nie ma w tym numerze artykułu z cyklu „Rowerem na weekend”.Są za to aż dwa inne, które świetnie pasują do turystyki rowerowej. Pierwszy to „Statkiem do Serocka”, czyli kombinowana wycieczka wodno-piesza lub wodno-rowerowa, a drugi to zaproszenie w Góry Świętokrzyskie z gminy Strawczyn. Tamtejsze tereny zapraszają na dwa kółka, tam przecież odbył się pierwszy z rajdów cyklu BikeOrient, o którym pisaliśmy w poprzednim numerze. A jeśli już jesteśmy przy tym wydarzeniu – zapraszamy na ostatnie spotkanie, które odbędzie się już po sezonie, bo ósmego października na terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej!

Przez całe lato będziemy kibicować p. Piotrowi w jego przejściu Polski tym razem z Zachodu na Wschód. Kto może – niech wyjdzie mu na spotkanie. Kontakt z nim najlepiej przez portal Facebook strona „Podróże po Polsce”.

Do zobaczenia na szlakach!Paweł Cukrowski


Sprostowanie Przepraszamy panie Oksanę Grey i Nelyę Stodolską za to, że pominęliśmy ich nazwiska przy podpisie zdjęć artykułu o Berdyczowie w numerze 1-3/2016.

Vouchery Poznaj Taniej za prenumeratę z maja 2016 wylosowali: F4667, F4847, F4961, a z czerwca 2016 prenumeratorzy o numerach F5084, F5163 i F5218. Prosimy o kontakt.

Przypominamy wszystkim nabywającym nasz Miesięcznik poprzez prenumeratę u kolporterów, że jej cena na 2016 rok to jedynie 65 złotych, a nie około 120 zł, tyle sobie bowiem życzy Ruch S.A. Zachęcamy do zakupu prenumeraty w Redakcji, zwłaszcza, że przy takich praktykach nabycie „Poznaj swój kraj” w prenumeracie 2017 roku w Ruchu może być niemożliwe.

 

W konkursie „śledziowym” nagrodę – podwójne bilety na „Marsz Śledzia” przekazujemy (elektronicznie) p. Piotrowi z Jasła. P. Piotr jest naszym Prenumeratorem z numerem F1912.

Wejściówki na Galę Parowozów przekazujemy z kolei p. Darii, również naszemu Prenumeratorowi, z numerem F0527. Niestety, otrzymaliśmy zdjęcie tylko od jednego Czytelnika. Pani Darii wejściówki przesyłamy razem z tym numerem „Poznaj swój kraj”


Omówienie odpowiedzi na ankiety przedstawimy w kolejnym numerze. Wcześniej zapraszamy do dyskusji na ten temat na portalu Facebook/Poznaj Swoj Kraj. Zapraszamy!