Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


Sezon letni za progiem. Im słoneczko wyżej tym ochota na wyjazdy większa. Czy już wiemy dokąd zaprowadzą nas w tym roku ścieżki przygód? Jeśli jeszcze nie – to zapraszam do lektury kolejnego numeru naszego Miesięcznika, z pewnością będzie można tam znaleźć podpowiedź do kolejnych wyjazdów. W ciemno można napisać, że wielu z Was wyjedzie kolejny, a może i pierwszy raz w Tatry? Nie od razu wszyscy pójdą w wysokie góry, na pewno z dziećmi na początek warto pospacerować tatrzańskimi dolinkami – opis takich dwóch „szlaczków” znajdziecie Państwo wewnątrz numeru.
Wielu pojedzie do Krakowa – dziś opisujemy dzwon Zygmunta, do niedawna największy , a na pewno dotąd najdostojniejszy polski dzwon – warto wiedzieć o nim coś więcej przed zwiedzaniem!
Rowerzystów, ale i piechurów, i „samochodziarzy” zapraszam do zdobywania odznak turystycznych, może nawet niepotrzebnie, bo wielu z Was od dawna takowe zbiera i ma z pewnością pokaźną kolekcję. O tym, jak mnie prawie udało się zdobyć Odznakę Ziemi Kozienickiej – przeczytacie w artykule o wycieczce rowerowej w tamte okolice. Jest jeszcze sporo czytania, wszak „Poznaj swój kraj” ma już 80 stron! I tak teraz będzie co miesiąc. Mamy jeszcze trochę opóźnienia wydawniczego, to jednak staje się coraz mniejsze i już prawie-prawie dopędzamy kalendarz. Może w tym roku zlikwidujemy całkowicie to opóźnienie?

A piszę o tym dlatego, że zwłaszcza w ostatnich dniach otrzymujemy sporo telefonów i maili od (nowych) Czytelników, zaniepokojonych faktem nie otrzymywania naszego periodyku. Wszystko w porządku. Opłaciliście Państwo prenumeratę za rok 2017 i ją otrzymacie, szkoda tylko, że nie wpłacaliście w listopadzie, grudniu prenumeraty na 2017 rok, razem z numerami np. 10-12/16 czy chociażby 12/16. Nie trzeba by było tak długo czekać na pierwszy numer naszego periodyku, bo bylibyście Państwo z nami już od dawna...

Dla tych osób właśnie, które zechciały być z nami bliżej, (czytaj – opłaciły prenumeratę) rozlosowaliśmy dziesiątego marca pięć podwójnych, bezpłatnych wejściówek do Kopalni Soli w Wieliczce. Tę listę opublikowaliśmy na naszej stronie internetowej, a są to osoby: p. Agnieszka z Gowarczowa, p. Danuta z Radzynia Podlaskiego, p. Barbara z Torunia, p. Ewa z Warszawy i p. Bernard z Imielina. Gratulujemy!

Wejściówki wyślemy łącznie z tym numerem „Poznaj swój kraj” pocztą poleconą. Jeśli ktoś z wylosowanych osób ma konto na FB – prosimy o stosowną informację na naszym portalu.

Przypomnę, że wejściówki są ważne do 31. grudnia 2017 i ani jeden dzień dłużej! Prosimy o tym pamiętać. Wejściówki są na okaziciela, więc gdyby ktoś właśnie wracał z Kopalni, albo nie mógł tam pojechać - może je przekazać komu zechce.

A co z wiernymi Czytelnikami, którzy kupują Miesięcznik w kiosku lub empiku? Pamiętamy i o nich, mamy jeszcze bilety, ale jak do nich dotrzeć? Dla nich też będziemy mieć wejściówki. Proszę zbierać paragony za zakup „Poznaj swój kraj”, aby przed wakacjami przesłać je do nas. Zrobimy „loterię paragonową”...

Od pewnego czasu prosimy Was, naszych Czytelników, o zdjęcia z obiektem z okładki. Największym powodzeniem cieszyła się Maczuga Herkulesa, otrzymaliśmy około dziesięciu zdjęć. Niestety, nie od wszystkich mamy zgodę na publikację, więc na stronie 76. publikujemy tylko te zdjęcia, do których dosłano nam potrzebne oświadczenia. Prosimy na przyszłość od razu dołączać taką zgodę, ułatwi nam to znacznie pracę. Jednocześnie proszę o wybór nagrody, systemem: 3,5,1, albo 5,2,6, co oznacza w pierwszym przypadku wejściówki od Partera nr 3, jeśli brak to od Partnera nr 5, lub nr 1. W drugim przypadku najbardziej pożądane będą wejściówki od Partnera nr 5, potem 2, i na końcu 6.

Tym razem nie ma na okładce żadnego obiektu, jest za to pokazany niezwykły tunel kolejowy z jadącym w nim parowozem. Jest to zaproszenie na dwie duże imprezy kolejowe, a mianowicie Paradę parowozów w Wolsztynie i Diesel Fest w Jaworzynie Śląskiej. Będziemy losować bezpłatne wejściówki z listy „Poznaj Taniej” wśród tych osób, które zrobią sobie na tych imprezach zdjęcie na tle „Poznaj swój kraj”. Tym tłem może być wiszący tam baner „Poznaj swój kraj”, może być trzymany przed sobą, z widocznym tytułem jeden z naszych Miesięczników. Pamiętajcie o zgodach. Więcej na stronie 76. Czekamy!

Przed zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy życzymy wszystkim naszym Czytelnikom dużo zdrowia i radości z poznawania naszego kraju, i oczywiście miłych chwil za świątecznym stołem.
Wesołego Alleluja!

Do zobaczenia na szlakach!

Paweł Cukrowski