Znajdź na Facebooku
Oferta saszetek
Oferta sprzedaży książek
Naprawa fotoaparatów
Kupię ksiązki
60 drzew na 60-lecie
BikeOrient
Licznik odwiedzin:
Online:


21 listopada 2017

Skansen pomalowany kolorami jesieni


Inicjatywa skierowana była do uzdolnionych dzieci i młodzieży z regionu Mazowsza w wieku od 10 do 16 lat. Uczestnicy mieli za zadania wykonanie pracy plastycznej prezentującej krajobraz, który jesienią podziwiać można w skansenie w Sierpcu – zagrody chłopskie z początku XX wieku otoczone ogrodami, sadami z gubiącymi liście drzewami, zaoranymi polami, wielobarwnym lasem, a także prace gospodarskie. W tym celu wykorzystać mogli jedną z czterech technik plastycznych: rysunek kredkami lub pastelami, malowankę farbami, wyklejankę bądź kolaż. Łącznie do Muzeum wpłynęło 527 dzieł (514 zgodnych z regulaminem i 13 niezgodnych) nadesłanych z 79 instytucji kulturalnych i placówek oświatowych. Ich oceny dokonała komisja konkursowa powołana przez Dyrektora MWM.
W swoim wyborze sędziowie kierowali się ich zgodnością z tematem, walorami artystycznymi i estetycznymi oraz trwałością. Ich poziom był bardzo wysoki i wyrównany, wybór nie należał więc do najłatwiejszych. W każdej z kategorii technicznej i wiekowej przyznano po trzy nagrody, wyłaniając 36 laureatów. Pełna lista zwycięzców dostępna jest na stronie mwmskansen.pl i na facebookowym profilu Muzeum. Uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród towarzyszyła wystawa pokonkursowa nagrodzonych prac.
Dla ich autorów przygotowano pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody rzeczowe: tablety, plecaki sportowe oraz sprzęt komputerowy. Po emocjach konkursowych przyszedł czas na relaks. Na uczestników i ich najbliższych czekały przejażdżki konne wozem po terenie ekspozycji oraz zwiedzanie z przewodnikiem wystaw w galerii rzeźby, powozowni, dworze szlacheckim i w izbach chłopskich na terenie muzealnej wsi. Z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwali się opowieści o życiu mieszkańców dawnej wsi.

Konkurs został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie 9900,00 zł.

Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje. Pragniemy jednocześnie zaprosić dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat do udziału w kolejnym konkursie plastycznym organizowanym przez Muzeum przy współpracy z WFOŚ i GW w Warszawie. Jeszcze do 24 listopada czekamy na najładniejsze szopki betlejemskie wykonane z surowców naturalnych i wtórnych.
By wziąć udział w rywalizacji należy wykonać przestrzenną pracę plastyczną z wspomnianych materiałów o wymiarach nie przekraczających 50x50 cm i przesłać ją wraz z formularzem zgłoszeniowym oraz oświadczeniem dotyczącym autorstwa na adres Muzeum: ul. Narutowicza 64, 09-200 Sierpc. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród nastąpi już 8 grudnia 2017r.
Regulamin dostępny jest na stronie www.mwmskansen.pl muzealnym profilu na facebooku.muzeumsierpc. Nie ma na co czekać, bowiem na autorów najlepszych dzieł czekają wartościowe nagrody.

Jarosław Asztemborski
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Kliknij miniaturkę i otwórz katalog ze zdjęciami

Skansen pomalowany kolorami jesieni Skansen pomalowany kolorami jesieni Skansen pomalowany kolorami jesieni Skansen pomalowany kolorami jesieni
Skansen pomalowany kolorami jesieni