Przewodnik Kazimierz Dolny
Bikeorient
Licznik odwiedzin:
Online:

Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich

Rozpoczął się 19 września mszą świętą polową, odprawioną w lesie koło Sitna pod Radzyniem Podlaskim. Tegoroczna, XIV już, impreza – Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa – zbiegła się w czasie z 74. rocznicą mordu harcerzy w radzyńskich lasach.

Przy mogile harcerzy i w ich intencji odprawiona została msza święta. Udział wzięli w niej uczestnicy rajdu oraz zaproszeni goście – wśród nich poseł Jerzy Rębek, starosta powiatu radzyńskiego Lucjan Kotwica oraz przedstawiciele wójta gminy Radzyń Podlaski, Wiesława Mazurka.

Po czasie na modlitwę i skupienie rozpoczął się pierwszy etap marszów na orientację. Uczestnicy rajdu, podzieleni na trzy kategorie wiekowe (dzieci, młodzież i juniorzy) mieli do pokonania kilkukilometrową trasę. Na podstawie specjalnie przygotowanej mapy musieli odszukać i potwierdzić odnalezienie kilkunastu punktów kontrolnych. Nieoceniona okazała się umiejętność czytania mapy, posługiwania się kompasem, a także spostrzegawczość i dokładność. Wieczorem przeprowadzony został jeszcze konkurs krajoznawczy, a wiele emocji przyniósł także przygotowany przez Organizatorów konkurs-niespodzianka.

Drugiego dnia odbył się marszów na orientację ciąg dalszy, a po południu podsumowano rajdowe konkurencje i wręczono puchary, nagrody i dyplomy.

W kategorii najmłodszej wiekiem grupy zwyciężył Marcel Fijałek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Wśród młodzieży największe umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem zaprezentowali Sebastian Kopiś i Damian Warsz z Gimnazjum w Czemiernikach, a w gronie juniorów pierwsze miejsce zajęli Przemysław Musiatowicz i Michał Kołodziej z I LO w Radzyniu Podlaskim. W konkursie krajoznawczym zwycięzcami zostali: Julia Drożdż (SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim), Julia Janowska (Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim) i Michał Kołodziej (I LO w Radzyniu Podlaskim). W konkursie-niespodziance najlepsi okazali się: Dorota Żondełek (SP w Domaszewnicy), Natalia Skwara (Gimnazjum w Wisznicach), Arkadiusz Wójtowicz (Gimnazjum w Czemiernikach), Michał Kołodziej (I LO w Radzyniu Podlaskim) i Gabriel Golanko (LO w Wisznicach).

Przeprowadzenie imprezy możliwe stało się dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim, a także wielkiemu zaangażowaniu organizatorów: Bogdana Fijałka (kierownika imprezy) oraz Małgorzaty Wawak i Michała Wierzchowskiego (budowniczych tras).

Organizatorami rajdu byli Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim, Stowarzyszenie Radzyń, Światowy Związek Żołnierzy AK O/Radzyń Podlaski oraz Zespół Szkół w Białej.

Dziękujemy wszystkim – za starania i za udział. Zapraszamy za rok!

Wszelkie szczegóły dotyczące rajdu można znaleźć na stronie: www.skkt21.radzynpodlaski.pttk.pl
regulamin rajdu jest dostępny tutaj

Na wszystkie pytania z chęcią odpowiedzą organizatorzy. Wystarczy napisać na adres: pttkradzyn@poczta.onet.pl