Znajdź na Facebooku
Oferta saszetek
Oferta sprzedaży książek
Naprawa fotoaparatów
Kupię ksiązki
60 drzew na 60-lecie
BikeOrient
Licznik odwiedzin:
Online:



6 października 2017

Rozstrzygnięcie III edycji konkursu
„Najciekawsze zakątki naszej Ojczyzny”


W dniu 6 października 2017 r. odbyło się posiedzenie Jury III edycji Konkursu Fotograficznego „Najciekawsze zakątki naszej Ojczyzny” w składzie:
Janusz Rosikoń – fotograf, członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich,
Związku Polskich Artystów Fotografików,
Wojciech Sternak – fotograf i kulturoznawca, doktorat w dziedzinie sztuk plastycznych na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Praktyk i teoretyk fotografii,
Paweł Cukrowski – Redaktor Naczelny miesięcznika „Poznaj swój kraj”,
Iwona Skruszeniec – plastyk Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek,
S. Edyta Pietrzak – Członek Zarządu Fundacji Liceum i Gimnazjum Sióstr Nazaretanek
Po zapoznaniu się z 672 pracami 254 autorów Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria - Gimnazja i klasy siódme szkół podstawowych

I miejsce: Jakub Dołasiński „Jesienna aleja w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu” – Gimnazjum Miejskie im. M. Kopernika w Sierpcu
II miejsce: Witold Bogdaniuk „Letni wieczór w Kuźnicy nad Zatoką Pucką” – Szkoła Podstawowa w Dziekanowie Leśnym
III miejsce: Krzysztof Szewczyk „Tam, gdzie kończy się dzień – Jezioro Pierty, Suwalszczyzna” – Katolickie Gimnazjum im. Popiełuszki w Warszawie
• III miejsce: Oliwia Staniszewska „Zachód słońca w Jastarni” – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Radomiu
Wyróżnienia:
• Adriann Sochacki „Zamek Ogrodzieniec” – Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyminie
• Michała Szostakiewicz „Mazowiecka wieś – Krzyczki szumne” – Społeczne Gimnazjum nr 27 STO w Warszawie

Kliknij miniaturkę i otwórz zdjęcia laureatów
szkół podstawowych i gimnazjów

I miejsce: Jakub Dołasiński „Jesienna aleja w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu” – Gimnazjum Miejskie im. M. Kopernika w Sierpcu II miejsce: Witold Bogdaniuk „Letni wieczór w Kuźnicy nad Zatoką Pucką” – Szkoła Podstawowa w Dziekanowie Leśnym III miejsce: Krzysztof Szewczyk „Tam, gdzie kończy się dzień – Jezioro Pierty, Suwalszczyzna” – Katolickie Gimnazjum im. Popiełuszki w Warszawie III miejsce: Oliwia Staniszewska „Zachód słońca w Jastarni” – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Radomiu
Wyróżnienie - Adrian Sochacki „Zamek Ogrodzieniec” – Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyminie Wyróżnienie - Michała Szostakiewicz „Mazowiecka wieś – Krzyczki szumne” – Społeczne Gimnazjum nr 27 STO w Warszawie

Kategoria - Walory artystyczne

„Wiosna, ach to Ty” Małgorzata Strzeżek (Publiczna Szkoła Podstawowa w Kępie Celejowskiej)
„Nostalgia” Anna Banach Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Wolin)
„Dmuchawce, latawce i zachód słońca” Magdalena Strzeżek (I LO w Garwolinie)
„Zespół przyrodniczo-krajobrazowy – Dolina Słubi” Martyna Bełeznina (Zespół Szkół Stowarzyszenia Oświatowego w Dębnie)

„Wiosna, ach to Ty” Małgorzata Strzeżek (Publiczna Szkoła Podstawowa w Kępie Celejowskiej) „Nostalgia” Anna Banach Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Wolin)
„Dmuchawce, latawce i zachód słońca” Magdalena Strzeżek (I LO w Garwolinie) „Zespół przyrodniczo-krajobrazowy – Dolina Słubi” Martyna Bełeznina (Zespół Szkół Stowarzyszenia Oświatowego w Dębnie)

Kategoria – Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce: Zofia Piotrowska „W góry przez chmury” – LO Sióstr Nazaretanek w Warszawie
II miejsce: Damian Korcz „Śnieżna oaza” – Zespół Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu
III miejsce: Kamila Kamińska „Maryja” - LO Sióstr Nazaretanek w Warszawie
Wyróżnienia:
• Zuzanna Śluz „Jak ze starego obrazu” - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Wolin
• Maria Gajewska „Wspomnienia ze Stegny” – CV LO w Warszawie
• Jakub Brodowski „Śnieżne Kotły w Karkonoszach” - I LO w Ciechanowie
• Zuzanna Gollnau „Sopocki Monciak – symboliczna Architektura” – VI LO w Gdyni
• Katarzyna Wdowska „Śnieżka” – V LO w Radomiu

Kliknij miniaturkę i otwórz zdjęcia laureatów szkoł ponadgimnazjalnych

I miejsce: Zofia Piotrowska „W góry przez chmury” – LO Sióstr Nazaretanek w Warszawie II miejsce: Damian Korcz „Śnieżna oaza” – Zespół Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu III miejsce: Kamila Kamińska „Maryja” - LO Sióstr Nazaretanek w Warszawie Wyróżnienie - Zuzanna Śluz „Jak ze starego obrazu” - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Wolin
Wyróżnienie - Maria Gajewska „Wspomnienia ze Stegny” – CV LO w Warszawie Wyróżnienie - Jakub Brodowski „Śnieżne Kotły w Karkonoszach” - I LO w Ciechanowie Wyróżnienie - Zuzanna Gollnau „Sopocki Monciak – symboliczna Architektura” – VI LO w Gdyni Wyróżnienie - Katarzyna Wdowska „Śnieżka” – V LO w Radomiu


Serdecznie gratulujemy laureatom.
Dziękujemy wszystkim autorom, którzy nadesłali swoje prace.