Znadź na Facebooku
60 drzew do zrobienia
Bikeorient
Licznik odwiedzin:
Online:


3 lipca 2017

Nasi Czytelnicy


Pozdrowienia z wakacji


Cieszy nas, że udało sie Wam zgrać terminy urlopów z przebłyskiem ładnej pogody tego lata,a jeszcze bardziej cieszy pamięć o nas i przesłane nam pozdrowienia z wyjazdów. Dziękujemy!

Poczta przyniosła nam kilkanaście widokówek, a poczta mailowa – chyba trzy zestawy fotek naszych Czytelników na ich wakacyjnych ścieżkach. Dziękujemy wszystkim, nie wyliczając „pocztówkowców”, prezentujemy natomiast przesłane zdjęcia, prosząc o kierowanie pozdrowień właśnie tą drogą, elektroniczną. Spośród osób, które zechcą przysłać nam widokówkę w przyszłym roku – wybierzemy najładniejszą, a autora uhonorujemy jakimś upominkiem. Ale to dopiero od przyszłego roku!

Od p. Basi z Grudziądza otrzymaliśmy zdjęcie z drapieżnikiem ze Szczelińca, zdjęcie z platformy widokowej na Szczytniku w Szczytnej i na dziedzińcu zamku w Ząbkowicach Śląskich.

Kliknij miniaturkę i otwórz zdjęcia p. Basi z Grudziądza

Drapieżnik ze Szczelinca Platforma widokowa na Szczyytniku Zamek w Ząbkowicach

Pan Paweł F1225 wybrał się na wędrówki po kraju szlakiem „Poznaj swój kraj”, czyli po ostatnio opisywanych miejscach w naszym Miesięczniku: zamku Rabsztyn, rynku w Byczynie i zamku w Mosznej.

Kliknij miniaturkę i otwórz zdjęcia p. Pawła

Zamek Rabsztyn Rynek w Byczynie Zamek w Mosznej

Także od państwa Agnieszki i Krzysztofa Grzelków z Bębnowa otrzymaliśmy fotki z miejsce opisywanych w „Poznaj swój kraj”: z Kruczych Skał w Szklarskiej Porębie, spod świątyni Wang w Karpaczu, a także spod murów miejskich Torunia.
Wszystkim serdecznie dziękujemy i czekamy na jeszcze!

Kliknij miniaturkę i otwórz zdjęcia pp. Agnieszki
i Krzysztofa Grzeków z Bębnowa

Krucze Skały w Szklarskiej Porębie Świątynia Wang w Karpaczu DŚwiątynia Wang w Karpaczu Mury miejskie w Toruniu

Nasi Czytelnicy - lipiec


Dla wpłacających na prenumeratę za "Poznaj swój kraj" w czerwcu br. nasza Redakcja przygotowała trzy podwójne, bezpłatne wejściówki na Trasę Górniczą w Kopalni Soli w Wieliczce.
Jednym z trzech laureatów został p. Michał Wieczorek z Rybnika, który wybrał się tam ze swoim kolegą "po fachu" - p. Piotrem Wąsem z Żywca.
Dziękujemy za przesłane nam stamtąd zdjęcie, na którym p. Michał stoi po lewej, a p. Piotr po prawej stronie. Jak widać, Kopalnia wyposażyła naszych bohaterów w gustowne kostiumiki, kaski i lampy górnicze...

Kliknij miniaturkę i otwórz zdjęcia Czytelników

Pan Michał Wieczorek i Pan Piotr Wąs podczas wycieczki w Kopalni Soli w Wieliczce Pan Michał Wieczorek i Pan Piotr Wąs podczas wycieczki w Kopalni Soli w Wieliczce

Nasi Czytelnicy - lipiec


Od p. Marcina Gruszki, jednego ze zwycięzców ubiegłorocznej edycji Konkursu Długofalowego i odbiorcy bezpłatnych wejściówek do Kopalni Soli, otrzymaliśmy zdjęcie z Kopalni wraz z pozdrowieniami. Dziękujemy! Los tak spowodował, że p. Marcin zdecydował się na wcześniejszą wpłatę na prenumeratę „Poznaj swój kraj” na 2018 rok i wygrał... bezpłatne wejściówki do Kopalni Soli w Wieliczce! Tym razem (na szczęście!) na Trasę Górniczą, bardziej wymagającą od Turystycznej. Dziękujemy za pozdrowienia, zdjęcie i czekamy na fotkę z Wieliczki oczywiście!

Pan Andrzej Mirowski tymczasem wybrał się na samotną wyprawę – pielgrzymkę do Jasnej Góry, do Cudownego Obrazu Matki Boskiej. P. Andrzej preferuje, tak jak wielu z nas, samotne wyprawy, podczas których nikt nie przeszkadza w rozmowach z samym sobą. A często są to rozmowy niezwykle trudne, nierzadko najtrudniejsze. Na szczęście tym razem aż takich problemów nie było, były tylko te powszednie: kłopoty z wyżywieniem i oczywiście noclegiem. Zdanie się na dobrych ludzi nie zawsze kończy się sukcesem, bo można natknąć się na zarzut, że namiot wygniecie trawę w ogrodzie. No właśnie i co wtedy? Turysta-pielgrzym sobie pójdzie, a trawę zostawi wygniecioną? Skandal! Na szczęście jest jeszcze wiele bardziej przyjaznych miejsc i wielu uprzejmych ludzi oferujących miejsce na namiot „pod gruszą” w sadzie i zapraszających na „pomidorową i gulasz”...

I ostatnie zdjęcie od p. Andrzeja Jurczyńskiego z Olsztyna, który wypoczywa na pniu sosny taborskiej – temat ten był opisywany w poprzednim numerze „Poznaj swój kraj”. P. Andrzejowi wysyłamy podwójne zaproszenia na bezpłatne wejście do Skansenu w Sierpcu.

Czekamy na kolejne zdjęcia od naszych Czytelników. Czy to z motywem z okładki, czy z jakiejś Wielkiej Wakacyjnej Wyprawy, czy może ze zdobycia jakiegoś mniej lub bardziej szczytnego celu? Najciekawsze opublikujemy (prosimy od razu o zgody na publikacje), a pewnie i nagrodzimy.

Zapraszamy!

Redakcja

Kliknij miniaturkę i otwórz zdjęcia Czytelników

Pan Marcin Gruszka podczas wycieczki w Kopalni Soli w Wielczce Pan Andrzej Mirowski w trakcie samotnej pielgrzymki do Jasnej Góry Pan Andrzej Jurczyński z Olsztyna wypoczywa na pniu sosny taborskiej