Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash
Gdy za oknem ciemno już wczesnym popołudniem, wspomnijmy w ciepłym kącie, może przy kominku, a może przy bliskiej już choince nasze letnie wyprawy i przygody, może już czas, aby zacząć planować sobie kolejny rok poznawania naszego kraju?

Ja w każdym razie polecam w cyklu artykułów rowerem na weekend wypad, nawet dłuższy niż na dwa dni na Pogórze Kaczawskie. To przepiękny zakątek Polski, a sądząc po ilości tam turystów – zupełnie zapomniany, dlaczego?

A może nad morze? Na Pomorze Zachodnie? Zobaczyć ruiny gotyckiego kościółka stojące tuż nad brzegiem klifu? Albo może raczej na Mazury? Poszukać ciszy, bo zapewniam, że Mazury, to nie tylko głośne Giżycko czy Bełdany, jest tam wiele ciekawych rzek, wartych poznania. Spływ bowiem piękną Krutynią robi się z roku na rok coraz bardziej problematyczny...

Warszawa, Kraków, Gniezno. No, może jeszcze Poznań. Ale kto wie, że również i Płock był siedzibą władz Polski, a więc jej stolicą? Zapraszamy do Płocka, to nie tylko miasto z rafinerią.

Dziękujemy za liczne wpłaty na prenumeraty! Mamy wszakże prośbę, zwłaszcza do osób robiących przelewy na poczcie lub w agencjach. Patrzcie uważnie na ręce osób przyjmujących wpłaty! Bardzo często takie osoby dla „ułatwienia” sobie pracy nie przepisują adresów odbiorców prenumeraty, albo tak je zniekształcają, że są dla nas nieczytelne. Przykłady? Proszę bardzo: JG – jako miejscowość, Kalisz – bez kodu (łącznie z Pomorskim jest 6 Kaliszów w Polsce), ul. WP – Wincentego Pola? A może Wojska Polskiego?

Dziękujemy też za życzenia świąteczne! Już otrzymaliśmy je od p. Marka z Mińska Mazowieckiego, p. Anny z Gdańska, p. Krzysztofa z Gdańska, a także kilku „bezimiennych” osób dzwoniących do nas z różnymi pytaniami. Wszystkie te życzenia odwzajemniamy, życząc wielu udanych wędrówek w 2017 roku!

Do zobaczenia na szlakach! Paweł Cukrowski