Znadź na Facebooku
60 drzew do zrobienia
Bikeorient
Licznik odwiedzin:
Online:


18 października 2018

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
zaprasza:
PAN WIECZNIE MŁODY.
LUCJAN RYDEL W 100-LECIE ŚMIERCI

26 października (piątek), godz. 15:30
Dom pod Krzyżem


Kuratorskie oprowadzanie po wystawie.
Przewodnikiem będzie dr Agnieszka Kowalska.
Zapraszamy na kuratorskie oprowadzanie po wystawie Pan wiecznie Młody. Lucjan Rydel w 100-lecie śmierci. Przewodnikiem będzie dr Agnieszka Kowalska (MHK).
Ekspozycja ma na celu przybliżenie publiczności sylwetki poety, który w świadomości społecznej utożsamiany był z postacią Pana Młodego z dramatu Wesele Stanisława Wyspiańskiego lub kojarzony jako bohater Plotki o Weselu Tadeusza Boya-Żeleńskiego.
A Lucjan Rydel, z wykształcenia doktor praw, w swoim krótkim życiu uprawiał wiele zawodów, między innymi był pisarzem i publicystą, rozwijał twórczość poetycką, dramaturgiczną, był znakomitym tłumaczem, historykiem, krytykiem teatralnym, dyrektorem teatru, zaangażowanym społecznikiem, a także... ekspertem w zakresie rolnictwa.
Różnorodność i bogactwo uprawianych dyscyplin zawodowych oraz społecznych, przy równoczesnym perfekcjonizmie, pewnym rozedrganiu oraz przysłowiowym gadulstwie, czyniło z niego osobę na wskroś ludzką, bliską, inspirującą.
Tym bardziej zapraszamy Państwa na kuratorskie oprowadzanie po monograficznej wystawie o Lucjanie Rydlu i zachęcamy do „zaprzyjaźnienia się" z tym barwnym i nietuzinkowym artystą. Obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających: info@mhk.pl Udział w cenie biletu.

Kliknij miniaturkę i otwórz katalog ze zdjęciami

Salon Książki Krakowskiej - „Pan wiecznie młody” Salon Książki Krakowskiej - „Pan wiecznie młody” Salon Książki Krakowskiej - „Pan wiecznie młody” Salon Książki Krakowskiej - „Pan wiecznie młody”
Salon Książki Krakowskiej - „Pan wiecznie młody” Salon Książki Krakowskiej - „Pan wiecznie młody”