Znadź na Facebooku
60 drzew do zrobienia
Bikeorient
Licznik odwiedzin:
Online:


2 października 2017

Rodzinne Spotkanie Weekendowe
„Wojownicy epoki żelaza"


Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na Rodzinne Spotkanie Weekendowe „Wojownicy epoki żelaza”. Odbędzie się ono w sobotę, 7 października, w godz. 12:00 – 15:00. Wstęp wolny.

Jeśli chcą Państwo poznać życie codzienne barbarzyńskich wojowników to zaplanujcie sobie październikową sobotę w Muzeum! Prowadzący przygotują specjalnie dla Państwa pokazy walk, opowieści, zajęcia, warsztaty, gry i zabawy sprawnościowe.

Poniżej informacje o grupie odpowiedzialnej za warsztaty:

Stowarzyszenie Archeologii Eksperymentalnej „Harjis” Grupa realizuje projekt mający na celu możliwie wierne odtworzenie stroju, uzbrojenia i realiów życia kultury przeworskiej, czyli ludności zamieszkującej w pierwszych wiekach naszej ery obecne terytorium Państwa Polskiego.

Popularyzację wiedzy o Europie Barbarzyńskiej rozpoczęto w roku 2007. Działalność grupy opiera się również na doświadczeniach w dziedzinie rzemiosł takich jak kowalstwo, ciesielstwo, kaletnictwo, tkactwo oraz garncarstwo. Prowadzone są doświadczenia w użyciu różnych rodzajów uzbrojenia. „Harjis” stara się także odtworzyć w jak najpełniejszy sposób drogę człowieka w zaświaty poprzez interpretację źródeł historycznych i archeologicznych. Dopełnieniem życia obozowego jest próba rekonstrukcji gospodarki żywieniowej kultury przeworskiej, a w efekcie odwzorowania kuchni barbarzyńskiej.
Grupa zrzesza ludzi z różnych zakątków Polski oraz z odmiennych środowisk. Trzon „Harjis” stanowią archeolodzy, dzięki czemu projekt ma charakter naukowy, lecz przystępny dla każdego żądnego barbarzyńskiej przygody. Więcej na stronie muzeum.

Kliknij plakat

Wojownicy epoki żelaza