Znadź na Facebooku
60 drzew do zrobienia
Bikeorient
Licznik odwiedzin:
Online:


15 września 2017

Europejskie Dni Dziedzictwa
Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu

Szanowni Państwo


Rozpoczynając nowy rok szkolny – czas nowych zmagań i wrażeń pragniemy zaprosić Państwa i przypomnieć o najważniejszych działaniach muzealnych w miesiącu wrześniu.

W CZWARTEK, 21 WRZEŚNIA, O GODZINIE 19:00 ODBĘDZIE SIĘ PRELEKCJA ADRIANA RAMSA Z MUZEUM MIASTA JAWORZNA PT.: „Z NOTATNIKA AGRICOLI, CZYLI GÓRNICTWO I HUTNICTWO OŁOWIU NA ZŁOŻACH ŚLĄSKO-KRAKOWSKICH
Kim był Georgius Agricola i dlaczego jego praca „De re metallica libri XII” jest niezwykłym dziełem? Wspólnie zastanowimy się, jakie są świadectwa działalności przemysłowej naszych przodków z czasów średniowiecza i nowożytności na pograniczu Śląska i Małopolski. kliknij tutaj

Warto również nadmienić, że w tym roku odbywa się 25. EDYCJA EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA - NAJWIĘKSZE W EUROPIE WYDARZENIE PROMUJĄCE DZIEDZICTWO KULTUROWE.
Zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego hasło przewodnie 25. edycji EDD w Polsce brzmi: „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Poprzez tak sformułowany temat organizatorzy pragną pokazać krajobraz, jako zapis działalności pokoleń naszych przodków. PROGRAM EDD W DNIACH 16 I 17 WRZEŚNIA W NASZEJ PLACÓWCE ZNAJDĄ PAŃSTWO NA STRONIE MUZEUM LUB TUTAJ.

Niebawem odbędzie się XXI FESTIWAL NAUKI 2017, którego hasłem przewodnim są następujące słowa: „Brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję”. Impreza zaplanowana jest w dniach: 26-27 września. Zachęcamy do zapisów na dwie lekcje festiwalowe (szczegóły w powyższym linku). Pragniemy również podkreślić, że organizujemy SPOTKANIE KLUBOWE (BEZ ZAPISÓW): 27 WRZEŚNIA (ŚRODA), GODZ. 15:00 – „ABC BARBARZYŃSKIEJ METALURGII”.

Zapraszamy do Muzeum,
Dyrektor wraz z zespołem
MSHM

Plakat do ściągnięcia tutaj Plakat Europejskie Dni Dziedzictwa

Kliknij miniaturkę

Krajobraz Dziedzictwa XXI Festiwal Nauki