Znadź na Facebooku
60 drzew do zrobienia
Bikeorient
Licznik odwiedzin:
Online:


5 września 2017

Piknik Rowerowy w Suwalsko-Augustowskim
Królestwie Rowerowym Green Velo


W najbliższą sobotę 9 września 2017 zapraszamy na „Piknik Rowerowy w Suwalsko-Augustowskim Królestwie Rowerowym Green Velo".
Impreza odbędzie się na terenie Ośrodka WOSIR Szelment. Jej głównym elementem są zawody rowerowe MTB na ciekawej i widowiskowej trasie od podnóża po szczyt Jesionowej Góry, ale też promocja walorów północnej części Królestwa Rowerowego Green Velo. W programie liczne quizy turystyczno-krajoznawcze, w których można będzie zdobyć karnety na takie atrakcje, jak narty wodne, park linowy, minigolf lub inne upominki. Na miejscu będzie profesjonalne doradztwo i sprzęt rowerowy z suwalskiego sklepu „Góra Rowerska".

Rekrutację zawodników prowadzi Klub MTB Suwałki: http://www.mtb.suwalki.pl/ Udział w zawodach MTB jest bezpłatny, można będzie zdobyć wiele nagród. Zapraszamy też wystawców z produktami, ofertami.

Organizatorzy: Klub Rowerowy MTB Suwałki i Suwalska Organizacja Turystyczna. Zawody rowerowe są realizowane jako zadanie publiczne pod tytułem. „Kolarski Desant na Jesionową Górę jako główna część wydarzenia turystycznego pn. Piknik Rowerowy w Suwalsko-Augustowskim Królestwie Rowerowym Green Velo" współfinansowane ze środków Powiatu Suwalskiego. Piknik rowerowy jest też współfinasowany przez Województwo Podlaskie. Imprezę wspierają Gminy Jeleniewo i Gminy Szypliszki. Partnerem realizacyjnym jest „WOSIR Szelment" Sp. z o.o.

Szczegóły programu w załączonym afiszu.

Warto zaplanować weekend 9-10 września w tej części Suwalszczyzny - będzie wiele wydarzeń turystyczno-rekreacyjnych, sportowych, m.in. Mistrzostwa Europy w narciarstwie wodnym, Szelment OFF ROAD (ZAWODY 4x4), Maratony kresowe, Predathlon - raj dla miłośników aktywności rowerowej, motorowej i wodnej

9 września 2017 (sobota)
teren Ośrodka WOSIR Szelment

Program:

12:00 oficjalne otwarcie Pikniku
12:10 – 12:40 prezentacja multimedialna „Północna część Suwalsko-Augustowskiego Królestwa Rowerowego Green Velo” (sala konferencyjna, budynek WOSIR Szelment)
w godz.: 13:00 – 13:30; 15:00 – 16:00; 17:00 – 17:30 quizy krajoznawcze z atrakcyjnymi nagrodami, do wygrania m.in. vouchery na narty wodne, park linowy, mini golf (stoisko promocyjne Suwalskiej Organizacji Turystycznej)
14:00 – 17:00 Desant rowerowy na Jesionową Górę (zawody MTB)

Eliminacje czasowe w grupach wiekowych:
14:00 start pierwszej grupy zawodników (2 lub 3 kategorie, w zależności od liczby zawodników w poszczególnych kategoriach)
14:45 start drugiej grupy zawodników (2 lub 3 kategorie, w zależności od liczby zawodników w poszczególnych kategoriach)
15:15 start trzeciej grupy zawodników (pozostałe kategorie) 16:00 finał z udziałem najlepszych ośmiu zawodniczek i zawodników niezależnie od kategorii wiekowej

16:30 wręczenie nagród zwycięzcom w zawodach (dekoracje Open i trzech najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych)
17:00 zakończenie zawodów
Rekrutacja zawodników i organizacja zawodów: Klub Rowerowy MTB Suwałki

12:00 – 18:00 stoiska promocyjno-turystyczne, kiermasz wyrobów i produktów regionalnych, stoisko ze sprzętem rowerowym:

„Góra Rowerska” Profesjonalny Sklep i Serwis Rowerowy, ul. Kościuszki 79, Suwałki
ORGANIZATORZY: Suwalska Organizacja Turystyczna
Klub Rowerowy MTB Suwałki

www.sot.suwalszczyzna.eu
www.mtb.suwalki.pl
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków: Województwa Podlaskiego
Powiatu Suwalskiego

Partner realizacyjny: „WOSiR SZELMENT” spółka z o.o.
Wsparcie: Gmina Jeleniewo, Gmina Szypliszki

Kliknij miniaturkę i otwórz katalog ze zdjęciami

  Piknik Rowerowy w Suwalsko-Augustowskim
Królestwie Rowerowym Green Velo Piknik Rowerowy w Suwalsko-Augustowskim
Królestwie Rowerowym Green Velo