Znadź na Facebooku
60 drzew do zrobienia
Bikeorient
Licznik odwiedzin:
Online:


10 czerwca 2017

Sezon Letni bogaty w wydarzenia
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego


Szanowni Państwo.

Niedawno rozpoczęliśmy okres wakacyjny. Jest to szczególny moment, podczas którego organizujemy dla siebie i swoich najbliższych różne formy aktywnego wypoczynku. Wychodząc Państwu naprzeciw przygotowaliśmy niezwykle bogatą ofertę kulturalno-edukacyjnych wydarzeń.

W związku z zakończeniem X. Warsztatów Historyczno-Artystycznych „Czas Żelaza” chcielibyśmy zaprosić Państwa na wieczór otwarty w Ogrodzie Muzeum już w najbliższy piątek, 30 czerwca, o godz. 18:00. W programie: uroczyste zakończenie Warsztatów, opowieści, kuchnia, pokazy, gry i zabawy. Świat Antyczny pozostawił nam wiele świadectw kultury. Można go poznawać przez pryzmat artefaktów dni minionych… albo od kuchni.

Podczas interaktywnych warsztatów kulinarnych kolejno będziemy odkrywać historię oraz smaki kuchni antycznej (22 lipca), a także biblijnej (26 sierpnia). Już dzisiaj pragniemy zaprosić Państwa na Rodzinne Spotkanie Weekendowe Poświęcone Kuchni Greckiej I Rzymskiej. Odbędzie się ono w godzinach: 11:00 – 15:00. Oprócz warsztatów kulinarnych będzie miała miejsce prezentacja akcesoriów, którymi posługiwano się w kuchni za czasów antycznych. Dowiedzą się Państwo, jakie panowały obyczaje związane z kulturą spożywania posiłków (np. podczas uczty rzymskiej i sympozjonu greckiego). Program spotkania zostanie wzbogacony o opowieści kuchenne.

Latem tego roku postanowiliśmy otworzyć Ogród Muzealny. Przed bramą Muzeum ustawiliśmy plakat zachęcający do wejścia. Zakupiliśmy leżaki po to, aby wchodzący goście mieli możliwość skorzystania w ciszy ze słonecznej pogody. Stworzyliśmy Ogrodową Bibliotekę z Książkami o tematyce związanej z działalnością naszej placówki oraz nieco lżejszej, beletrystycznej. Wszystkie pozycje otrzymaliśmy w prezencie od wydawnictw oraz naszych sympatyków.

Z przyjemnością obserwujemy, że z dnia na dzień przybywa osób, które chętnie zaglądają nie tylko do ogrodu, ale również do Muzeum. Muzealny ogród będzie nie tylko miejscem wypoczynku ale również „Ogrodem Letnich Animacji” 8 lipca rozpocznie się seria 5 sobotnich warsztatów ukazujących Pracę Archeologa, zabawy dzieci w pradziejach, historię i architekturę średniowieczną, budowanie armii rzymskiej czy też techniki tkackie.

Zaplanowaliśmy również „Czytanki w Ogrodzie” – niezwykłe spotkania dla dzieci, podczas których każda opowieść stanie się prawdziwą przygodą. W trakcie zajęć zaplanowana jest również część animacyjna. Będziemy czekać na małych i większych słuchaczy w każdy czwartek lata, od godz.: 11:00. Wstęp wolny.

Zapraszamy również na wyjątkowy koncert dedykowany dzieciom pt.: „Tam Gdzie Rośnie Rabarbar”. Artyści zabiorą zarówno młodszych, jak i starszych słuchaczy w 60-minutową podróż do świata dziecięcej wyobraźni. Ciekawym urozmaiceniem tego muzycznego spotkania będą opowieści o zwierzętach. Koncert odbędzie się w sobotę, 15 lipca, o godz. 12:00. Wstęp wolny.

Umieściliśmy również w naszej ofercie dwa spotkania muzyczne w ramach „Letniej Sceny Muzeum”. 23 lipca podczas koncertu „Muzyka nie na miejscu 1947-1955” cofniemy się do czasu socrealistycznych utworów w wykonaniu Chóru Kameralnego Collegium Musicum UW oraz trio jazzowego Krzysztofa Herdzina (sprzedaż biletów od 22 czerwca). Natomiast 26 sierpnia posłuchamy nokturnów Chopina granych przez Marcina Maseckiego - jednego z najbardziej twórczych i oryginalnych muzyków młodego pokolenia (sprzedaż biletów od 26 lipca).

Zapraszamy!

Zapraszamy do Muzeum,
Dyrektor wraz z zespołem MSHM

Kliknij miniaturkę i otwórz katalog ze zdjęciami

Zapraszamy do Muzeum, Dyrektor wraz z zespołem MSHM Zapraszamy do Muzeum, Dyrektor wraz z zespołem MSHM Zapraszamy do Muzeum, Dyrektor wraz z zespołem MSHM Zapraszamy do Muzeum, Dyrektor wraz z zespołem MSHM
Zapraszamy do Muzeum, Dyrektor wraz z zespołem MSHM Zapraszamy do Muzeum, Dyrektor wraz z zespołem MSHM