Znadź na Facebooku
60 drzew do zrobienia
Bikeorient
Licznik odwiedzin:
Online:


9 maja 2017

Noc z wikingami
Europejska Noc Muzeów 2017


Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie pragnie przekazać Państwu wiadomość z ostatniej chwili. Z dalekich mórz kierują się w naszą stronę wikingowie. Zapewniają jednak, że mimo swojej specyficznej historii mają całkowicie pokojowe zamiary. Zapowiedzieli się oni na 20 maja, na godzinę 17:00 w siedzibie Muzeum. Warto pokonać strach przed tymi groźnymi wojownikami i przybyć do naszej siedziby. Gdy wybije północ, wikingowie muszą wyruszyć w dalszą podróż.

Podczas Nocy z Wikingami w ramach Europejskiej Nocy Muzeów nie zabraknie opowieści o ich wyprawach, życiu codziennym i wikińskiej sztuce żeglowania. Dla gości preferujących zajęcia praktyczne przeprowadzone zostaną warsztaty strugania łódek z kory, wiązania węzłów żeglarskich oraz zajęcia z pisania i odczytywania pisma runicznego. Nie zabraknie również pokazu gier planszowych oraz zabaw sprawnościowych.

Kulturę naszych skandynawskich bohaterów będzie można poznać podczas pokazu uzbrojenia, zwyczajów i technik walki. Wiedzę na ich temat zdobędzie się także w trakcie promocji książki Artura Szrejtera - Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku, jego żonach i synach. Sprzedaż publikacji Instytutu Wydawniczego Erika, czy debata naukowa Wikingowie będą bardzo istotnym elementem naszego wieczoru. Jeśli bliski jest Państwu klimat muzyki folkowej, ucieszą się Państwo zapewne z koncertu Kapeli Maliszów.

Przez cały czas trwania Nocy Muzeów będzie możliwe bezpłatne zwiedzanie stałej ekspozycji „Przedświt – Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er”.

Zapraszamy do nocnej przygody z wikingami w murach naszego Muzeum. Do zobaczenia! Zachęcamy do śledzenia naszego wydarzenia na profilu Facebook (kliknij tutaj).

Kliknij miniaturkę i otwórz zdjęcie

Noc z wikingami - Europejska Noc Muzeów 2017 Noc z wikingami - Europejska Noc Muzeów 2017