Przewodnik Kazimierz Dolny
Bikeorient
Licznik odwiedzin:
Online:


Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza
Ekowigilia

Szanowni Panstwo

W sobotę 20 grudnia 2014 o 11.00 zapraszamy do Muzeum Etnograficznego w Toruniu na Ekowigilię współorganizowaną z Kujawsko-Pomorskim Stowarzyszeniem Producentów Ekologicznych EKOŁAN.

Spotkanie rozpocznie się prelekcją Hanny Łopatyńskiej, kuratorki wystawy Przewodnik po Bożym Narodzeniu, która przybliży zwyczaje świąteczne i ich atrybuty w Polsce i innych krajach. Po prelekcji będzie można bezpłatnie zwiedzić ekspozycję.

Kolejny punkt programu, to prelekcja Mieczysława Babalskiego – przewodniczącego Stowarzyszenia EKOŁAN - nt. zdrowego odżywiania jako jednego z najistotniejszych warunków dobrego, harmonijnego życia.

Na kiermaszu będzie można nabyć ekologiczne produkty spożywcze m. in. pszenicę na kutię, kasze, makarony, pieczywo, wędliny, przetwory, oleje itp. Nie zabraknie też stoisk z różnymi wyrobami rękodzielniczymi takimi jak świąteczne ozdoby czy drobiazgi idealne na podarunki.

Podczas Ekowigilii zabrzmią także kolędy w wykonaniu Klubu Seniora Podgórski walczyk.

Spotkanie zakończy wspólna degustacja wigilijnych potraw przygotowana z produktów pochodzących z gospodarstw ekologicznych.

Wstęp wolny.

Maria Pokrzywnicka